Ogólnopolski tydzień kariery

W drugiej połowie października (17-21) w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Każdy dzień tygodnia poświęcony był innemu zawodowi.

Informatyk

Poniedziałek poświęcony był technikowi informatykowi. Informatycy z Technikum w Węgorzewie zaprezentowali swój warsztat pracy oraz opowiedzieli o możliwościach swojego rozwoju jako informatyka. Zaprezentowano warsztat serwisanta komputerowego, administratora sieci komputerowej. Przyszli informatycy pokazali narzędzia do zabezpieczania sieci przed nieautoryzowanym dostępem oraz zabezpieczenia sieci przed włamaniami do systemów i sieci komputerowych. Odbył się też pokaz walk robotów oraz można było zobaczyć, jak się je w bardzo prosty sposób programuje.

ZSZ

Kolejny dzień tygodnia poświęcony był zasadniczej szkole zawodowej. Odbyły się konkursy na „MISTRZA MECHANIKA” i "MISTRZA KIEROWNICY”. W konkursie na „Mistrza Mechanika” uczniowie klasy III zasadniczej szkoły zawodowej popisywali się swoimi wiadomościami z zakresu budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych. Tytuł „Mistrza Mechanika” zdobył Łukasz Wojtczuk, a drugie miejsce ex aequo zajęli: Paweł Kościński i Piotr Wasilewski. W konkursie na „Mistrza Kierownicy” wzięli udział uczniowie z różnych klas. Składał się on z dwóch części: teoretycznej dotyczącej znajomości zasad ruchu drogowego i praktycznej sprawdzającej umiejętności kierowania pojazdem samochodowym. Najwięcej emocji dostarczyła część praktyczna konkursu, która odbyła się na parkingu szkolnym. Po zaciętym boju „Mistrzem Kierownicy” został Jacek Kalich z klasy IV TI, II miejsce zajął Piotr Wasilewski z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej, a III miejsce Łukasz Burzyński z tej samej klasy. Okazało się, że nasi uczniowie doskonale znają przepisy ruchu drogowego i świetnie radzą sobie za kierownicą, a samochody to ich pasja.

Handlowiec

Środa poświęcona była technikowi handlowcowi. Dzień technika handlowca w naszej szkole przebiegał pod hasłem: projektowanie, dekorowanie, aranżowanie... Wyłoniliśmy MISTRZÓW MERCHANDISINGU czyli specjalistów w dziedzinie dekorowania, projektowania i aranżacji wystaw. Motywem przewodnim były JESIENNE TRENDY...
I miejsce i tytuł mistrzowski zdobyły: Gabriela Bagińska i Klaudia Łoch, II miejsce: Patrycja Kryłowicz i Tatiana Zawadzka, III miejsce Karolina Krynicka i Martyna Lebiosz. 

Organizacja reklamy cz.1Organizacja reklamy cz.2

Czwartek to dzień technika organizacji reklamy. W tym dniu wiele się działo. Warstaty z fotografii, zajęcia artystyczne malowanie na szkle i koszulkach oraz zajęcia z projektowania logo w Corel'u. W organizację Dnia Technika Reklamy zostały zaangażowane wszystkie klasy kształcące przyszłych specjalistów do spraw reklamy. Klasa 1 Tor wykonała kolorowe kwiaty, które przyozdobiły szkolny korytarz. Uczniowie klasy 4 Tor udekorowali salę, w której odbywają się zajęcia z grafiki komputerowej oraz przeprowadzili sesję fotograficzną w jednej z węgorzewskich kwiaciarni.
Natomiast klasa 3 Tor zaprezentowała malowanie na koszulkach, malowanie na szkle, tworzenie logo i plakatów.

Ekonomista

Ostatni dzień tygodnia poświęcony był technikowi ekonomiście. Z tej okazji odbyła się wycieczka po instytucjach, w których mogą pracować nasi przyszli technicy ekonomiści. Uczniowie odwiedzili Bank BGŻ BNP Paribas, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz administrację w Mazurskim Centrum Zdrowia - Szpital Powiatowy w Węgorzewie. Młodzież podczas zwiedzania wyżej wymienionych instytucji miała możliwość poznania charakteru pracy na poszczególnych stanowiskach. Uczniowie zostali również zapoznani z wymaganiami, jakie stawia się przyszłym pracownikom w zakresie wykształcenia oraz koniecznych umiejętności potrzebnych do podjęcia pracy w zakładzie.

 

Zapraszamy na nasz profil FB aby obejrzeć fotorelacje z poszczególnych dni:

Informatyk, ZSZ, Handlowiec, Organizacja reklamy cz.1, Organizacja reklamy cz.2Ekonomista