Poezja patriotyczna na deskach Węgorzewskiego Centrum Kultury

W środę 25 kwietnia, w WCK, już po raz szósty odbyło się Głośne Czytanie. Jako że rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tematem czytania była poezja patriotyczna. W wydarzeniu uczestniczyło wiele osób. Wśród nich były władze powiatu, na czele z Panią Starostą Haliną Faj, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele nauczycieli węgorzewskich i okolicznych szkół wraz ze swymi uczniami oraz pracownicy różnych instytucji. 
Tematyka czytanych utworów obejmowała różne dziejowe okresy naszej Ojczyzny, począwszy od rozbiorów, a na współczesności skończywszy. Emocje, którymi przepełnione były czytane utwory, w mistrzowski sposób przekazywali publiczności uczestnicy spotkania, co nagradzane było gromkimi brawami.
Tegoroczne spotkanie z poezją okazało się piękną lekcją patriotyzmu.

Szczególne podziękowania należą się Pani Barbarze Bartnik, blibliotekarce Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie, za przygotowanie i zorganizowanie tej pięknej uroczystości. Uczniom Technikum w Węgorzewie dziekujemy za poprowadzenie uroczystości. Osobom czytającym dzieękujemy za zaszczycenie swoją osobą tej uroczystości. Dyrektorowi WCK dziekujemy za udostępnienie sali widowiskowej.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ.

Czytanie poezji patriotycznej

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie organizuje Głośne Czytanie Poezji Patriotycznej.
Swój udział w imprezie zadeklarowały władze miasta i powiatu, przedstawiciele węgorzewskich zakładów pracy oraz szkół.
Wszystkich mieszkańców Węgorzewa i okolic serdecznie zapraszamy do Węgorzewskiego Centrum Kultury na tę swoistą lekcję historii i języka polskiego.

GALERIA ZDJĘĆ

100 kwiatów na stulecie odzyskania Niepodległości

Dzisiaj nasze uczennice wzięły udział w akcji "100 kwiatów na stulecie odzyskania Niepodległości", której pomysłodawcą była Młodzieżowa Rada Miejska. Nie dość, że młodym ludziom przyświecał szczytny cel, to także dzięki nim Węgorzewo wygląda jeszcze piękniej 

Galeria zdjęć