Bohater ON

Ostatni etap akcji Bohater On realizowanej przez uczniów i nauczycieli Zespołu szkół Zawodowych w Węgorzewie.
I. Etap: Pani Agnieszka Malinowska oraz Monika Racinowska wraz z uczniami napisały i pięknie ozdobiły kartki, które trafiły do powstańców.
II. Etap: Pani Monika Wolińska uczestniczyła w warsztatach poświęconych powstańcom Warszawskim.
Przed nami III Etap:
III. Wystawa. Wystawa przedstawiająca codzienność ludności Polskiej w czasie trwania II wojny światowej. Zadaniem uczniów było porozmawianie ze swoimi rodzicami i dziadkami. Dowiedzenie się, kto z ich przodków przeżył (pamięta) codzienne życie w czasie wojny. Okazało się, że nie żyją już osoby, które były świadkami tych wydarzeń, ale uczniowie przynieśli zdjęcia i opowieści o swoich przodkach. Z przyniesionych zdjęć powstała wystawa ukazująca ten mało znany aspekt wojny. Wojna nie toczyła się tylko na polach bitew, ludzie codzienni prowadzili walkę o przetrwanie: zdobywanie żywności, krótkie ale bardzo cenne chwile spotkań rodzinnych i wytchnienia od wojennej zawieruchy.

https://www.facebook.com/ZSZWegorzewo/photos/pcb.991014004415240/991013804415260/?type=3&theater