Kreatywny konkurs "Mój własny bank" - było kolorowo i niezwykle pomysłowo!

W dniu 30 marca br. w ramach projektu "Ekonomia - tak to proste!" gościliśmy uczniów klas III Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie oraz Gminnego Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach im. Papieża Jana Pawła II. 15 zespołów 3 osobowych zmierzyło się z testem wiedzy oraz z zadaniami wymagającymi kreatywności. Test wiedzy obejmował zagadnienia z zakresu bankowości, w tym m.in. zadań,funkcji, organów Narodowego Banku Polskiego, banków komercyjnych, rodzajów lokat i kredytów bankowych. W drugiej części uczestnicy wcielili się w rolę przedsiębiorców - zakładając swój bank wymyślali jego nazwę oraz projektowali logo. Trzeba przyznać, że każda z drużyn miała swoje oryginalne i niepowtarzalne pomysły. Ostatnia część stanowiła spore wyzwanie - wymyślenie hasła reklamowego, które jednocześnie zachęci do oszczędzania i zakładania lokat. Również w tej części żadnej z drużyn nie zabrakło kreatywności. Prace oceniała komisja konkursowa, która nie miła łatwego zadania. Po podsumowaniu wszystkich części konkursu wyłonione zostały 3 zwycięskie drużyny:

I MIEJSCE 
Oliwia Wróbel, Patrycja Sulowska, Wiktoria Tyszka
II MIEJSCE
Wiktoria Rodzewicz, Julia Kalus, Karolina Dados
III MIEJSCE
Alicja Kulinek, Paulina Butkiewicz, Łukasz Mickiewicz

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski w ramach wspomnianego wyżej projektu realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie.

Warto dodać, że poziom konkursu okazał się bardzo wysoki. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą na temat bankowości a ich prace plastyczne były niezwykle ciekawe.
Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! 
Szczegółowe wyniki poszczególnych drużyn przedstawione zostały na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce konkursy.

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym profilu Facebook