Wspomnienia z ostatniego wyjazdu do Grecji

Rejs na wyspę Skiathos

Ostatni numer gazetki szkolnej

Gazetka poświęcona w całości najnowszemu wyjazdowi na praktyki zawodowe do Grecji w ramach projektu Erasmus+. Zachęcamy do lektury!

Gazetka Grecja3 Gazetka Grecja3a
Gazetka Grecja3b Gazetka Grecja3c

Uczniowie Technikum w Węgorzewie na praktykach zawodowych w Grecji!

baner

FANTASTYCZNE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE! Cudowna przygoda!

30 kwietnia br. wraz z naszymi doświadczonymi opiekunami, wsiedliśmy na pokład tej niepowtarzalnej podróży zawodowo-edukacyjno-kulturowej, która na zawsze pozostanie w naszych sercach. Nasze praktyki zawodowe. które odbyły się w dniach od 1 do 12 maja br. były związane z realizacją prestiżowego projektu o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000054797, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Akredytacji programu Erasmus+; Sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe; Akcja 1: Mobilność edukacyjna.

Dzięki programowi Erasmus + mieliśmy szansę zgłębiać tajniki naszych zawodów, rozwijać umiejętności interpersonalne i językowe oraz zyskać nową perspektywę na przyszłość.

Przed naszym wyjazdem do Grecji, poddaliśmy się intensywnym przygotowaniom. Uczestniczyliśmy w cyklu zajęć z języka angielskiego i greckiego, aby być w pełni gotowymi na komunikację w międzynarodowym środowisku. Ponadto odbyliśmy cykl zajęć, aby zdobyć wiedzę na temat greckiej kultury, zwyczajów i historii. Obyliśmy również cykl spotkań z naszym szkolnym pedagogiem. Byliśmy przygotowani na każdą sytuację!

Naszym domem na czas pobytu stał się luksusowy, czterogwiazdkowy hotel San Panteleimon, usytuowany na Riwierze Olimpijskiej - jednym z najurokliwszych miejsc w Grecji. Oferował nam doskonałe warunki do odpoczynku i relaksu po pełnym wyzwaniach dniu pracy.

Podczas naszych praktyk mieliśmy okazję poszerzać swoje horyzonty, zdobywać nową wiedzę i rozwijać umiejętności praktyczne. Wykorzystując różnorodne formy doskonalenia zawodowego, takie jak praktyki zawodowe, wizyty studyjne oraz warsztaty, staliśmy się prawdziwymi ekspertami w naszych dziedzinach.

Nasi utalentowani informatycy specjalizowali się w projektowaniu stron internetowych, naprawianiu usterek w komputerach osobistych oraz doskonaleniu swoich umiejętności w zakresie systemów operacyjnych i aplikacji. Projektowali również lokalne sieci komputerowe, stawiając krok w przyszłość technologicznego świata.

Grupa reklamy odkrywała wszystkie tajniki kreacji i marketingu. Przygotowywaliśmy oferty sprzedażowe, tworzyliśmy efektywne materiały reklamowe i projektowaliśmy produkty, które wprawiają w zachwyt. Nasze umiejętności w tej dziedzinie osiągnęły nowy poziom!

Uczniowie z technikum organizacji turystyki poznawali tajniki animacji czasu wolnego, planowania zagranicznych usług i imprez turystycznych, kalkulacji kosztów oraz udzielania informacji turystycznych w biurze podróży. Staliśmy się prawdziwymi ekspertami w branży turystycznej!

Natomiast uczniowie klasy technika ekonomisty zdobywali wiedzę z zakresu korespondencji biurowej, współpracy z zagranicznymi kontrahentami, archiwizacji dokumentów oraz obsługi technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy biurowej. Zyskaliśmy również umiejętność posługiwania się programami wspomagającymi zarządzanie zasobami majątkowymi i komunikację w języku obcym.

Nie tylko praca definiowała nasz pobyt w Grecji! Mieliśmy przyjemność poznać jej bogatą kulturę, fascynującą historię i tradycje podczas licznych wycieczek. Niezapomnianym przeżyciem była podróż statkiem Elizabeth Cruises na malowniczą wyspę Skiathos, gdzie podziwialiśmy piękne wybrzeża, urokliwe domki o niebieskich okiennicach i zwiedziliśmy kościół św. Mikołaja. Zwiedzanie miejsc, w których kręcono musical "Mamma Mia!" było prawdziwym spektaklem dla naszych zmysłów.

Kolejnym niezwykłym doświadczeniem była wycieczka na Meteory, gdzie nasze oczy mogły zobaczyć magiczne prawosławne klasztory, unoszące się między niebem a ziemią. To miejsce wpisane na listę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO już od 1981 roku zrobiło na nas niesamowite wrażenie.

Nie mogliśmy pominąć wizyty w Starym Pantaleimonie - urokliwym miasteczku usytuowanym na wysokości 500 m n.p.m. na wschodnim zboczu masywu Olimp. Odkrywaliśmy panoramę Zatoki Termajskiej, spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach i delektowaliśmy się smakami takimi jak miód z kasztanów czy tradycyjna grecka herbata. Dodatkowo, zwiedziliśmy masyw Olimpu - wspaniały przyrodniczy skarb Grecji.

Nasz program edukacyjno-kulturowy zawierał również wizytę w Salonikach, drugim co do wielkości mieście Grecji, które słynie z długiej historii i bogatej kultury. Odkrywaliśmy tajemnice tej urokliwej metropolii.
Nasz dwutygodniowy pobyt w Grecji dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Wróciliśmy do domu i szkoły jako lepiej wykształceni, bardziej doświadczeni i posiadający praktyczne umiejętności, które będą bezcenne w naszym dalszym kształceniu i przyszłej pracy zawodowej. Otrzymaliśmy również certyfikaty, które dodatkowo podkreślają nasze kwalifikacje zawodowe i zwiększają naszą atrakcyjność na lokalnym, krajowym i europejskim rynku pracy. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z udziału w programie Erasmus +.

Było wspaniale!
Uczniowie klas trzecich Technikum w Węgorzewie

Plakat

PLAKAT

Informacje o projekcie

baner

FORMULARZ REKRUTACYJNY  REGULAMIN REKRUTACJI 

Numer projektu: 2022-1-PL01-KA121-VET-000054797


Kwota dofinansowania projektu: 54 836,00 EURO


Czas trwania projektu: od 01.06.2022r. do 31.08.2023r.


Czas trwania praktyk: 14 dni


Projekt numer 2022-1-PL01-KA121-VET-000054797 współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Akredytacji programu Erasmus+; Sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe; Akcja 1: Mobilność edukacyjna.


Projekt skierowany jest do 29 uczniów Technikum w Węgorzewie, którzy wezmą udział w dwutygodniowych praktykach zawodowych w Grecji. Uczniowie będą pod opieką 2 nauczycieli.

Cele projektu:
1. Umiędzynarodowienie szkoły. Wymiana doświadczeń z partnerami zagranicznymi.
2. Wzrost umiejętności językowych uczniów i kadry dydaktycznej.
3. Rozwijanie współpracy z pracodawcami. Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów, a także kompetencji kulturowych i społecznych.
4. Wzrost kompetencji zawodowych, językowych, kulturowych i społecznych uczestników projektu.
5. Aktualizacja programów nauczania. Położenie większego nacisku na kształcenie praktyczne. Dostosowanie programów nauczania do wymagań europejskiego rynku pracy.
6. Wzrost jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego.


Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.


Narodową Agencją Programu Erasmus+ i jego realizatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.