Nasza akcja „Jak nie czytam jak czytam”

W piątek 10 czerwca o godzinie 10.00 na Placu Wolności odbyła się akcja promująca czytelnictwo „ Jak nie czytam jak czytam”. Akcja miała zasięg ogólnopolski, a organizatorem działań terenowych była nasza biblioteka szkolna. W przedsięwzięciu wzięły udział prawie wszystkie węgorzewskie szkoły oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Akcję poparły również władze miasta w osobie Pana Burmistrza Krzysztofa Piwowarczyka i władze powiatu w osobie Pana Wicestarosty Krzysztofa Kołaszewskiego.
Uczestnicy akcji przynieśli ze sobą książki, które przez 5 minut głośno czytali. Na koniec, gospodarze poszczególnych klas przedstawili teksty, które powstały z pierwszych słów zapisanych na 17 stronach przyniesionych przez uczniów książek.
Akcja wszystkim się podobała, mamy więc nadzieję, że przyniesie to zamierzony skutek i w roku 2016 czytelnictwo w naszym kraju zdecydowanie wzrośnie.

Śniadanie + sałatka ;)

Filmy zrobione techniką poklatkową przez uczniów kl. 3 technika organizacji reklamy. Zachęcamy do obejrzenia

https://www.facebook.com/ZSZWegorzewo/videos/501593196690659/

https://www.facebook.com/ZSZWegorzewo/videos/501230570060255/

WARSZAWA - wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń

27 uczniów naszej szkoły w dniach 14-15 kwietnia br. wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd zorganizowany został w ramach autorskiego projektu realizowanego przez szkołę "Ekonomia - tak, to proste!". Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Ban Polski. Była to już druga wycieczka tego typu. Najważniejszym punktem i celem było odwiedzenie ważnej instytucji, jakim jest Narodowy Bank Polski. Zwiedzanie Banku Centralnego młodzież rozpoczęła od wykładu na temat istoty funkcjonowania NBP, jego funkcji, historii i roli jaką pełni w gospodarce. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Centralnej Biblioteki NBP, zapoznanie się z księgozbiorem i zasadami funkcjonowania biblioteki. Następnie uczniowie obejrzeli eksponaty muzeum numizmatycznego. Oglądane monety, banknoty kolekcjonerskie oraz ich odręczne szkice wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Punktem kulminacyjnym wycieczki po NBP był pokaz, podczas którego można było dowiedzieć się jak rozpoznawać autentyczność banknotów oraz przekonać się jak działają maszyny liczące wykorzystywane w sektorze bankowym.
Wycieczka do Banku Centralnego była bardzo cenną lekcją w praktyce, pokazała jak treści ekonomiczne przekazywane podczas wykładów i warsztatów realizowanych w ramach projektu wyglądają w rzeczywistości.

Kolejnym ważnym punktem była Mennica Polska. Uczniowie obejrzeli film o historii Mennicy, z którego dowiedzieli się, że w 1766 roku, król Stanisław August Poniatowski założył Mennicę, która jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Uczniowie poznali współczesne metody produkcji monet, medali i odznaczeń. Obejrzeli wystawę główną, gdzie zgromadzone są eksponaty od czasów założenia Mennicy Polskiej do chwili obecnej, reprezentowane przez najnowocześniejsze monety zrobione ceramiką i szkłem, cyrkoniami, bursztynami, hologramami.

Uczniów nie mogło również zabraknąć na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tutaj wszyscy mogli zapoznać się z prezentacją na temat giełdy, poznać fakty i zdarzenia z życia giełdy a także obejrzeć figurę giełdowego byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy.

Bogaty program wycieczki zawierał również zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika, Zamku Królewskiego, Starego Miasta, Z O O. Było bardzo intensywnie, ciekawie. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń....

Serdecznie dziękujemy pracownikom Narodowego Banku Polskiego oraz Mennicy Polskiej za poświęcony czas oraz za pasję, z jaką przekazali swoją wiedzę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

Fot. Archiwum ZSZ

Brawo Kasia !!! :)

Serdeczne gratulacje składamy Kasi Kozakiewicz, uczennicy klasy 2 Technikum ekonomicznego, z okazji zajęcia I-go miejsca w międzynarodowych zawodach kajakarskich, które odbyły się w miejscowości Mantova we Włoszech w dniach 9-10.04.2016.

Kasia, jesteśmy z Ciebie dumni ! :)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne wg wm.wegorzewo.pl

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej chłopców

4 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej chłopców naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Baluta, Sebastian Sadowski, Dawid Lisik, Sebastian Harasim, Wiktor Szalast, Rafał Sulowski, Michał Arend, Mateusz Mikiciuk, Sebastian Bojsicki i Bartosz Basara.
Nasza drużyna zajęła miejsce III. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.