Rekrutacja 2020/2021 - listy osób przyjętych

Informacja o planowanym o naborze na rok szkolny 2020/2021

Lista osób przyjętych do Technikum w Węgorzewie na rok szkolny 2020/2021

Lista osób przyjętych do Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2 w Węgorzewie na rok szkolny 2020/2021


Lista osób zakwalifikowanych do Technikum w Węgorzewie na rok szkolny 2020/2021

Lista osób zakwalifikowanych do Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2 w Węgorzewie na rok szkolny 2020/2021

 

Listy podręczników na rok szkolny 2020/2021 dla uczniów będących absolwentami tylko szkół podstawowych:

  • Klasa 1 (technikum 5-letnie po szkole podsatwowej)
  • Klasa 2 (technikum 5-letnie po szkole podsatwowej)

  • Klasa 1 (szkoła branżowa po szkole podstawowej)
  • Klasa 2 (szkoła branżowa po szkole podstawowej)

Komunikat - praca sekretariatu w okresie wakacji

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 06.07.2020 do 14.08.2020 sekretariat Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie będzie czynny w godzinach 8:00 - 14:00

Komunikat - nauczanie zdalne

Komunikat Dyrektora Szkoły,

Od 25 marca 2020r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19-art.30c.

W związku z powyższym:

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły przechodzi ona na nauczanie zdalne. Zajęcia lekcyjne prowadzone są zgodnie z dotychczasowym planem zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Uczniowie mają obowiązek kilkakrotnego logowania się w każdym dniu do dziennika elektronicznego Librus i realizowania zajęć zgodnie z materiałami przesyłanymi przez nauczycieli.

Uczniowie klas szkół branżowych w dniach, kiedy mają zgodne z planem zajęć nauczanie w szkole, pozostają w tym czasie w domu i realizują nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nauczyciele za pomocą dziennika elektronicznego Librus będą ustalać sposób pracy z Uczniami. Nauczyciele będą również wskazywać źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć, w tym materiałów w postaci elektronicznej, z których zarówno Uczniowie jak i Rodzice mogą korzystać. Uczniowie, którzy nie posiadają komputera i internetu będą otrzymywać materiały pocztą tradycyjną.

Nauczyciele będą monitorować postępy Uczniów oraz weryfikować wiedzę i umiejętności (Uczniowie będą otrzymywać oceny). Rodzice jak i Uczniowie będą informowani o postępach pracy z Uczniami a także o uzyskanych przez nich ocenach za pomocą dziennika elektronicznego Librus. Oceny będą wpisywane do dziennika tak jak do tej pory.

Zarówno Uczniowie jak i Rodzice mają możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia poprzez dziennik elektroniczny Librus. Pytania można wysyłać w każdym dniu roboczym w godzinach ustalonych przez nauczycieli. Z wychowawcami klas można kontaktować się również telefonicznie.
Uczniowie jak i Rodzicie mogą konsultować się również z dyrekcją szkoły poprzez dziennik elektroniczny Librus lub dzwoniąc bezpośrednio do szkoły pod numer (87)4270050, w godzinach od 9.30 do 15.00

Informujemy również, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 realizowanie nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zostaje wydłużone do 10 kwietnia 2020r.

Z poważaniem
Ireneusz Szepietowski
Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema w Węgorzewie

KOMUNIKAT - zamknięcie szkoły

W związku z tym, że zajęcia w szkole są zawieszone w związku z sytuacją epidemiologiczną, chcąc ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty osobiste z pracownikami szkoły informuję, że zawieszamy również działanie sekretariatu szkoły w tradycyjnej formie. W sekretariacie pełnione są dyżury w godzinach od 8:00 do 14:00. i w tych godzinach proszę się kontaktować. 

Wszelkie sprawy administracyjne proszę załatwiać drogą telefoniczną lub poprzez pocztę e-mail. W przypadku wydawania zaświadczeń proszę wcześniej w tej sprawie dzwonić i ustalać formę wydania zaświadczenia.

Dane dostępowe do Librusa będa udostępniane telefonicznie. Proszę osobiście nie przychodzić do szkoły.

Zdecydowaną większość spraw można załatwić przez telefon lub drogą mailową.

Tel./faks 87 4270050

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szkoła na medal

  

Technikum na 7 miejscu w Rankingu Perspektywy 2020!

Technikum w Węgorzewie na 7. miejscu w Rankingu Perspektywy 2020!

Na Szpitalnej stawia się wysoko poprzeczkę. Uczniowie technikum pracują na najwyższych obrotach, ale warto, bo świetnie zdają egzaminy zawodowe, nie mają problemów z maturą, a po zakończeniu szkoły są gotowi na kontynuację nauki na wyższych uczelniach lub rozpoczęcie kariery zawodowej.

7. miejsce i brązowy medal dla węgorzewskiego technikum!

Technikum w Węgorzewie od lat utrzymuje się w czołówce Rankingu Techników województwa warmińsko-mazurskiego. W roku 2020 Technikum w Zespole Szkół Zawodowych zajęło wysokie 7. miejsce w tym prestiżowym rankingu. W Ogólnopolskim Rankingu wyniki edukacyjne osiągane w Technikum na Szpitalnej zapewniły szkole 373. miejsce (na 1728 sklasyfikowanych techników), co dało nam podium i brązowy medal, a tym samym prawo używania w 2020 roku i latach następnych honorowego tytułu „Brązowej” Szkoły 2020 oraz graficznego znaku jakości. Wysoka lokata szkoły możliwa była dzięki uzyskaniu przez naszych uczniów bardzo dobrych wyników na egzaminach maturalnych oraz zawodowych.

Przypomnijmy, że szkoła od 2012 roku nie schodzi z list rankingowych. W 2016 roku węgorzewskie technikum weszło do pierwszej dziesiątki najlepszych techników województwa, zdobywając 6. miejsce i brązowy medal w skali kraju. W roku 2017 zajęło miejsce 3. w warmińsko-mazurskim, w kraju zaś 156. co zapewniło szkole tytuł „Srebrnej’ Szkoły 2017. Wysokie miejsce węgorzewskiego technikum w Rankingu cieszy przede wszystkim uczniów, daje im poczucie dobrze dokonanego wyboru szkoły, pewność, że ta szkoła to początek ich drogi do sukcesów zarówno edukacyjnych, jak i zawodowych. W wysokie pozycje rankingowe wpisane są jednakże nie tylko punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający z wysiłków uczniów, ale również z profesjonalnej pracy nauczycieli, współpracy całego grona pedagogicznego. Na wysoki poziom kształcenia w szkole składają się również działania władz lokalnych dbających o warunki pracy szkoły. 7. miejsce w Rankingu to z jednej strony wielka satysfakcja, ale z drugiej zobowiązanie dla wszystkich autorów tego sukcesu do dalszej wytężonej pracy, do utrzymania, a może nawet polepszenia wyniku z 2020 roku.

Ranking kopalnią wiedzy

4 lub 5 lat u progu dorosłości młodzi ludzie spędzają w szkole średniej. Dlatego też ważny jest właściwy wybór tej szkoły, odpowiedni do ambicji oraz predyspozycji nastolatka. Szkoła średnia to szkoła, która w największym stopniu kształtuje młodego człowieka. Jeśli jest dobra – wpaja wartości, otwiera umysł, zapewnia udany start w dorosłe życie. Ranking to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół, wyników na tle konkurencji. Ranking pokazuje te szkoły ponadpodstawowe, które kształcą najlepiej, szkoły, w których warto się uczyć. 

Coroczny Ranking Liceów i Techników Perspektywy zyskał nie tylko rangę i rozgłos, ale też, co ważniejsze, stanowi ważny punkt odniesienia dla rodziców i młodych ludzi. Wyniki Rankingu mają mianowicie ogromny wpływ na decyzje wielu uczniów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły.

Rankingowe kryteria

Od wprowadzenia stabilnego i sprawnego systemu egzaminów zewnętrznych głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji są wyniki egzaminów zewnętrznych. I tak, w rankingu technikum są brane pod uwagę wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz egzaminów zawodowych w połączeniu oczywiście z kryterium opartym na sukcesach w olimpiadach. Daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te są uwzględnione z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły, a dane pochodzą ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół, m.in. z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Warunek ten spełniło w 2020 roku 2085 liceów ogólnokształcących oraz 1728 techników w skali kraju.
Dzięki Rankingowi Perspektywy, co roku powstaje szczegółowa i wiarygodna „mapa” polskich szkół średnich. Porównując kolejne edycje, można w sposób wiarygodny wyciągać wnioski na temat stanu polskiej edukacji, jak też konkretnej, interesującej nas szkoły.

Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Turbolandeskunde - Schweiz"

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW WĘGORZEWSKIEGO TECHNIKUM!

Miło nam poinformować, że drużyna z klasy III Technikum w Węgorzewie w zawodzie technik informatyk: Bartosz Grzanka, Marceli Hryniuk i Olaf Palmowski zajęła III miejsce w etapie regionalnym Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Turbolandeskunde - Schweiz".

W szóstej edycji konkursu wzięło udział 2.079 drużyn z 330 szkół w Polsce. W etapie regionalnym w Olsztynie rywalizowało 15 drużyn.
Uczniów do konkursu przygotowała Pani Ewa Zawadka - nauczyciel języka niemieckiego.

Serdeczne gratulujemy!