Listy podręczników na rok szkolny 2017/2018

Informuję, że w głównym menu Dla rodziców i uczniów umieszczone zostały wykazy podręczników na rok szkolny 2017/2018

Ogólnopolski ranking szkół - Perspektywy 2017

To już kolejne, piąte wyróżnienie Technikum w Węgorzewie, jakie szkoła otrzymała na podstawie Ogólnopolskiego Rankingu najlepszych szkół średnich. 
Ranking najlepszych techników i liceów w Polsce każdego roku przygotowuje i opracowuje miesięcznik Perspektywy oraz dziennik Rzeczpospolita. W tym roku w Wojewódzkim Rankingu Najlepszych Techników - Węgorzewskie Technikum uplasowało się na bardzo wysokim 3 miejscu (w poprzednim roku szkoła była na miejscu 6).
Drugim sukcesem jest 156 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Techników (awans o 56 miejsc). Tym samym szkoła otrzymała znak jakości i tytuł "Srebrnej Szkoły 2017"! 
Te sukcesy pokazują, że Technikum w Węgorzewie jest szkołą z przyszłością. Wieloletnia i ciężka praca uczniów, nauczycieli i rodziców po raz kolejny została doceniona i wyróżniona na forum wojewódzkim i krajowym. W takich szkołach jak węgorzewskie technikum zaczyna się przyszłość młodych ludzi. 
Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. 
Szczegóły na stronie: www.perspektywy.pl/

Konkurs pięknego czytania w ZSZ w Węgorzewie

W dniu 21.11. 2016 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania przeprowadzony w ramach projektu "Odkryj swoją pasję" realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół ZSZ w Węgorzewie Technik, a współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.

W konkursie wzięło udział 15 osób , w tym 4 z Gimnazjum w Pozezdrzu, 7 z węgorzewskiego gimnazjum i 4 z naszej szkoły. Uczestnicy mieli do przeczytania wylosowany przez siebie, nieznany wcześniej tekst. Ocenie podlegała technika czytania, modulacja głosu( interpretacja tekstu), zwracanie uwagi na znaki interpunkcyjne oraz ogólne wrażenie. Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce - Julia Więcławska z Gimnazjum w Pozezdrzu
II miejsce- Wiktoria Osińska z Gimnazjum w Węgorzewie
III miejsce- Klaudia Łoch z kl. II TOR

Gratulujemy zwycięzcom!!! i zapraszamy do obejrzenia galerii

Konkurs frazeologiczny w ZSZ w Węgorzewie

16 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Frazeologiczny realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie "Odkryj swoją pasję". W konkursie wzięło udział 10 trzyosobowych drużyn. Swoje reprezentacje wystawiło : Gimnazjum z Radziej, Gimnazjum z Buder z siedzibą w Więckach i Gimnazjum z Węgorzewa. Naszą szkołę reprezentowała młodzież z klas: I ZSZ, II TOR, III ZSZ i III TE.

Rywalizację wygrała drużyna z Radziej w składzie: Dominika Majewska, Weronika Domieniuk i Dawid Dacko, zdobywając 123 punkty na 142 możliwe do zdobycia. II miejsce zajęła drużyna z kl.II TOR w składzie: Ewelina Brudny, Joanna Bednarczyk i Katarzyna Iwanowska, zdobywając 118 punktów, a III miejsce również drużyna z kl.II TOR w składzie: Klaudia Łoch, Gabriela Bagińska i Adriana Bucik.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością przysłów i rozumieniem często bardzo trudnych związków frazeologicznych, a jednocześnie widać było, że przynosi im to satysfakcję i radość :)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia galerii na naszym profilu FB

Każda Kariera ma swój początek

Zachęcamy do przeczytania artykułu jaki ukazał się w Węgorzewskim Tygodniu w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, który miał miejsce w naszej szkole w połowie października.